Eifellova vez pariz

3 místa, která v Paříži nesmíte minout!

Chystáte se v blízké době navštívit snad to nejromantičtější a nejcharismatičtější město celé Evropy? Hledáte víkendový pobyt, poznávací zájezd anebo ubytování v Paříži? Pokud se opravdu s někým ze svých nejbližších chystáte do Paříže, rozhodně nesmíte během svého pobytu minout hlavní památky a místa, která jsou pro hlavní město Francie tak typická. Tyto 3 místa, byste měli navštívit určitě i v případě, že se v Paříži zdržíte jen velmi krátkou dobu!

Eiffelova věž

Hlavní památkou Paříže a také naprostou dominantou celého města je jak jinak než známá Eiffelova věž. Jedná se o ocelovou věž, která v dnešní době měří celkem 324 metrů a ročně do Paříže přiláká tisíce turistů ze všech koutů světa. Stavba věže začala v roce 1887 a byla dokončena o 2 roky později k příležitosti 100. výročí velké francouzské revoluce a také slavnostní Světové výstavy. V té době se jednalo o nejvyšší stavbu na světě. Původně měla věž v Paříži stát pouze do roku 1909. Místní obyvatelé stavbu doslova nenáviděli a považovali ji pouze za věc, která naprosto ničí celkový dojem města. Brzy si na ni však zvykli a dnes by už na svou Eiffelovku nedali dopustit. Pokud přijedete do Paříže, rozhodně si tedy nesmíte nechat ujít výhled z věže, který umožňuje nádherný pohled na celé město. Do nejvyššího místa věže vede celkem 1652 schodů.

Díky třem výtahům, které jsou umístěny v nohách věže, však nemusíte jít pěšky, ale zažít pozoruhodnou cestu speciálním výtahem. Patříte-li mezi zdatnější jedince nebo sportovce, kteří si chtějí celou věž projít pěšky, můžete se nahoru vydat po 360 zpřístupněných schodech. Eiffelova věž je rozdělena na 3 různá patra, která v sobě skrývají restaurace, obchody i stánky se suvenýry. Po setmění je celá tato jedinečná Železná dáma, nádherně ozdobena světelnými efekty, aby šla vidět i z opravdu velké vzdálenosti.

Versailles

Zámek a zahrady Versailles jsou naprostým skvostem Francie a jsou mimo jiné zařazeny i na seznam světových památek a dědictví UNESCO. Jedná se o jeden z nejkrásnějších zámků na světě, který se nachází přibližně 25 km od Paříže. Původně se jednalo pouze o malý lovecký zámeček, který se později proměnil v nádherné královské sídlo a dnes se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších památek této charismatické země. Zámek je známý také svými okouzlujícími a zcela dech beroucími zahradami. Pokud se chystáte navštívit Paříž, byl by doslova hřích tento historický klenot během svých cest nenavštívit.

Louvre

Louvre je název největšího a pravděpodobně i nejnavštěvovanějšího muzea na světě. Na jeho prohlídku si rozhodně během svého pobytu v Paříži vyčleňte alespoň jeden den, abyste si prošli všechna umělecká díla, obrazy, klenoty a sochy, které v sobě tato skvostná budova ukrývá. Původně se jednalo o pevnost, která měla uchránit obyvatele Paříže před nájezdy krvelačných Vikingů, dnes je tato stavba již známá především díky své skleněné pyramidě stojící na nádvoří. V Louvru najdete více než 350 000 uměleckých děl. Obrazy od malířů jako jsou například Rembrandt nebo Tiziano, egyptské sarkofágy, mumifikovaná zvířata, Konatelovu Madonu s dítětem, pocházející z 15. století, mramorové sochy  z Řecka i nejslavnější da Vinciho obraz Mona Lisa pocházející z období roku 1503 až 1506.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *