Espace Killy

Espace Killy je francouzské lyžařské středisko ležící v Savojské části Alp, přesněji v údolí Tarentaise, na jehož začátku leží Albertville. Je pojmenováno po lyžaři se jménem Jean-Claude Killy a nachází se ve výšce 1550 metrů nad mořem. Nabízí nádherný výhled na masiv Mont Blancu. Tento areál zahrnuje dvě známá střediska Val d’Isère, stará horská osada, která se časem změnila na krásné starobylé městečko s kostelem a 1660 stálými obyvateli, a Tignes, protiklad k Val d’Isère s moderním zázemím a plným komfortem.

V areálu Francie Espace Killy naleznete něco přes 300 km sjezdovek, přesněji 22 zelených s délkou 52 km, 61 modrých s délkou 143 km, 46 červených s délkou 75 km a konečně 25 černých s délkou 30 km. Nalézá se zde jedna z nejbrutálnějších sjezdovek, na které se kdy jel olympijský závod z hory Grande Motte s výškou 3656 metrů nad mořem. Skipas pro toto středisko vás vyjde na 44,5 € na den a 218,5 € na 6 dní, ovšem v této ceně můžete využít jeden den a zalyžovat si v některém ze sousedních středisek Paradiski nebo Les Trois Vallées.

Chcete zájezd na poslední chvilku?

Jako každé zimní středisko nabízí i toto klasické možnosti trávení času nejen na sjezdovkách. Můžete si vybrat a navštívit skvělé aqua centrum, nebo sportovní centrum s kurty a hřišti, případně také fitness centrum, wellness a lezeckou stěnu. Návštěvu bazénů máte navíc v ceně skipassu. A pokud si budete chtít dát od sportu přestávku, můžete se procházet krásnými uličkami Val d’Isère, případně posedět v kavárně či restauraci.