Alpe d´Huez

Francouzské středisko Alpe d´Huez, ležící v nadmořské výšce 1860 metrů nad mořem v centrální části francouzských Alp, je částí městečka Huez se sedmnácti sty obyvateli a kapacitou třiceti dvou tisíců lůžek. Je vzdáleno asi hodinu jízdy od Grenoblu a maximálně 5 hodin jízdy z Paříže. Známé však není jen pro zimní radovánky, ale také jako cíl jedné z nejtěžších etap Tour de France.

TIP: Francie na kolech.

Mezi největší výhody tohoto střediska patří bezesporu převážně na jih orientované sjezdovky, díky nimž se tomuto středisku přezdívá Sluneční ostrov. Také si zde můžete vychutnat nejdelší evropskou černou sjezdovku s délkou úctyhodných 16km a převýšením 1800m s názvem Sarenne , vedoucí z vrcholu Pic Blanc s nadmořskou výškou 3300 metrů, nebo černou sjezdovku, která vede tunelem v ledovci. Ovšem nebojte se, že není pamatováno i na méně obratné lyžaře a snowboardisty. Francie Alpe d´Huez nabízí 99 km modrých, 71 km červených a 67 km černých sjezdovek.

Aruba last minute

Skipas v tomto středisku vyjde v hlavní sezóně na 42 € za den případně 215 € za šest dní a středisko je v provozu od prosince do dubna, ovšem na ledovci Sarenne si můžete užít i letního lyžování na některých kratších černých a modrých sjezdovkách. Kromě sjezdovek však toto středisko nabízí také mnohé jiné způsoby trávení volného času. Můžete si zajít na přehlídky akrobatického lyžování, plesy, ohňostroje nebo navštívit ledovou jeskyni se sochami, případně podlehnout dalším sportovním odvětvím jako psímu spřežení, užívat si ve fitness a wellness zóně nebo si zahrát badminton, hokej, squash nebo u nás málo známý curling. Samozřejmě se nemusíte bát o nedostatek restaurací a barů, ve které si můžete dopřát něco pro zahřátí. V létě máte také možnost využít služeb místního bike parku.