Disneyland Paříž

Největším lákadlem Paříže je bezesporu Disneyland Paříž. Tento oblíbený zábavní park byl vybudován v roce 1992 a je určen každému, kdo se rád baví. A že toho Disneyland k zábavě poskytuje skutečně dost. Za jediný den rozhodně nemáte šanci projít všechna místa zábavního parku. Měli byste si tedy již dopředu promyslet, co by vás bavilo nejvíce.

Už samotná atmosféra Disneylandu vás naprosto nadchne. Snová krajina s propracovanými detaily přináší úplně jinou realitu, která vás vtáhne do svého středu, a vy zjistíte, že se ani nebráníte. Není totiž důvod. Mimo samotného parku zde najdete také vesničku Disneyland, kde se můžete ubytovat v jednom z hotelů nebo občerstvit v jedné z padesáti restaurací.

Zábavní park Disneyland se nachází pouze několik kilometrů od Paříže. Od nás se lze do Disneylandu dostat vlastním autem, autobusem, vlakem nebo letecky. Díky zjednodušené dopravě lze tedy cestovat mnohem snadněji než v minulosti. Automobilem se stačí napojit na dálnici A4, úsek Reims – Paříž. Na výjezdu 14 (Sortie 14) pak pohodlně sjedete přímo k zábavnímu parku. Další možností je pak jízda vlakem, která je nejen rychlá, ale také pohodlná. Do Paříže se dostanete z Prahy vlakem Eurocity. Cestovní kanceláře pak nabízejí zájezdy do Disneylandu prostřednictvím autobusové nebo letecké dopravy.

Asi nejvíce vás bude zřejmě zajímat Disneyland Paříž ceník, který se může zdát na první pohled finančně náročný, ale ve srovnání se zážitky, které vám tento zábavní park poskytne, je cena srovnatelná. Za jednodenní vstupenku do parku zaplatíte zhruba 1000 – 1400,- Kč. Pokud se vám v tuto chvíli protočily panenky, nezapomínejte, že všechny atrakce a vstupy do dílen se již neplatí a jsou tedy zdarma. Pokud si srovnáte tuto cenu s poměrem atrakcí, které lze za jeden den navštívit, vyjde vás návštěva Disneylandu na celkem rozumnou částku. Několikadenní vstupenky jsou za mnohem výhodnější ceny. Pokud ale přeci jen budete chtít ušetřit, vybavte se vlastní svačinou, abyste nemuseli utrácet zbytečně peníze v místních restauracích, které nepatří mezi nejlevnější.

Nejvyšší ceny jsou v Disneylandu během letních prázdnin a v okolí Vánoc. Také víkendy jsou dražší, než všední dny. Největším záporem Disneylandu ovšem není cena vstupu, ale poměrně náročné fronty, kterým se lze vyhnout jedině tak, že zábavní park navštívíte mimo sezonu. Často se také fronty uvolní během odpoledne, kdy většina lidí sleduje přehlídku na Main street. Jestliže se ale nechcete nijak omezovat, rozhodně využijte FastPass, který výrazně zkrátí vaše čekání ve frontách o několik desítek minut.