Zajímavosti Francie

Jestliže nepatříte do skupiny cestovatelů, kterým ke štěstí stačí odpočinek a pobyt na pláži u moře s pestrou nabídkou stravy v hotelové jídelně, jistě nepohrdnete turistickými zajímavostmi, na které lze ve Francii narazit.

Francie má totiž kulturní, uměleckou, historickou, kulinářskou i přírodní hodnotu. Na své si tedy skutečně přijde každý. Je vhodné se před samotnou cestou zaměřit na očekávání, které od cesty do Francie máte. Jedině tak si totiž zvolíte program, který bude vyhovovat vašim zájmům.

Samotná Francie navíc poskytuje velkou regionální rozmanitost. Není tedy podivu, že obyvatelé z různých regionů Francie mezi sebou mají nemalé rozdíly jak ve zvycích, kultuře, tak i vlastních jazycích, které jsou ovšem již na ústupu. Francouzi si také velmi zakládají na svém vzhledu a odpovídá tomu i jejich módní styl. Nedivte se proto, když narazíte na podnik, který má židle vytočené směrem do ulice. Pozorování kolemjdoucích totiž patří k častým kratochvílím místních.

Mezi největší zajímavosti Francie patří ale mnohem víc oblastí, než jsou historické památky, architektonické monumenty a slavná lyžařská střediska či zábavní parky. Mnoho zajímavostí Francie zůstává před turisty neúmyslně utajeno. Věděli jste například, že údolí Loiry se přezdívá zahrada Francie a najdete zde honosné zámky a další významnou architekturu? Nebo že Mont Saint Michel je stejně důležitým orientačním bodem jako Eiffelova věž? Giverny je pak historicky významným městečkem, které zasahuje až do období Neolitu. Gorges du Verdon je zase evropskou verzí amerického Grand Canyonu.

Tato místa jsou přitom jen špičkou ledovce netušených možností, které vám můžou zajímavosti o Francii nabídnout. Nenechávejte proto program vaší dovolené ve Francii náhodě, protože navštívit tuto zemi a propásnout důležité památky nebo nepoznat alespoň část její historie, by bylo zásadní chybou, která by vás mohla po návratu domů zbytečně mrzet.