Korsika

Tento středomořský ostrov leží jižním směrem od Francie. Korsika patří k největším středomořským ostrovům, kde většině území vévodí hornaté prostředí. Na Korsice kromě klasické letní dovolené můžete hledat ale i vyžití v podobě turistiky a pokusit se odhalit přírodní krásy, o které na Korsice rozhodně nouze není. Zájezdy na Kosiku jsou proto velmi obohacující.

Právě přírodní scenérie jsou největší dominantou Korsiky. Najdete zde nekonečné písečné pláže, malebné zátoky, skalní stěny, rybářské vesničky, kaňony, vodopády, zurčící potůčky, ledovcová jezera i rozsáhlé lesy. Nejčastěji je proto Korsika navštěvována turisty v jarním období, kdy celý ostrov provoní a zbarví bezpočet květin.

korsická ulice s turisty

Stejně jako příroda je pestrá i místní kuchyně. Labužníci si zde mohou pochutnat na výborném vínu, celé řadě lahodných sýrů, jedinečnému králičímu či vepřovému masu, ale také mnoha druzích ryb.

Na Korsiku se lze dostat několika způsoby. Cestování vlastním automobilem je sice komplikovanější než v případě vnitrozemních cest, ale rozhodně není nemožné. Stačí využít některý z přístavů, které umožňují přesun na Korsiku za pomocí trajektu. Mezi nejznámější patří Nice – městečko v Provence. Letecká doprava je zřejmě nejrychlejší a cenově se vyrovná ostatním způsobům dopravy. Korsika letecky tedy není nic nedostupného. Na Korsice jsou dvě letiště, která můžete k přímým letům využít. Častěji se však letecky dostanete na Korsiku s přestupem v Paříži či jiném větším městě Francie.

Dovolená Korsika nepatří mezi masové turistické zájmy a turistů je zde prozatím poskrovnu. Tomuto faktu odpovídá také možnost ubytování. Podél východního pobřeží lze najít ryze turistické oblasti, kde se lze ubytovat v běžném hotelu. Pokud ovšem toužíte objevit pravou Korsiku, zkuste využít některé ze způsobů privátního ubytování v místních penzionech. Nejenom, že jsou ceny mnohem nižší než v hotelu, ale také okusíte alespoň na několik dní, bydlení a život klasického Korsičana, i když v mnohem komfortnějším prostředí. Rozhodně se vám vyplatí mít sebou mapu Korsiky.

Průměrné teploty se v letních měsících výrazně liší od měsíců zimních. I zde se tedy setkáte se sezónními rozdíly. Celkově je zde ale mnohem tepleji, než kdekoliv jinde v Evropě. Díky suchým létům se vám ale téměř nemůže stát, že byste trpěli na deštivé dovolené. Zimy jsou zde velmi mírné, a proto i v tomto období můžete zvolit dobrodružnou cestu za poznáním Korsiky. Počasí Korsika je pro většinu roku velmi příznivé.

Dovolenou na Korsice je vhodné zvolit v případě, že si chcete odpočinout a potřebujete i na dovolené více klidu než rozruchu. V turistických městečkách sice o zábavu není nouze, ale čilý noční ruch, na který jste zvyklý z velkých měst a turistických destinací zde rozhodně nečekejte.