Kempy Francie

Francouzské kempy jsou jedinou možností, jak se v této zemi ubytovat v karavanu, chatičce nebo pod stanem. Volné stanování mimo kempy je totiž ve Francii zakázáno a takové ubytování by se vám mohlo nepříjemně prodražit.

stanování ve francouzském kempu

Takový risk by byl navíc absolutně zbytečný, protože kempy ve Francii jsou rozmístěné doslova všude. Najdete je u moře stejně jako na horách a jejich cena je mnohem nižší než následná pokuta za stanování na soukromém pozemku, za který je považováno jakékoliv jiné území, než vlastní kemp. Některé francouzské kempy jsou přitom často vybaveny až překvapivě moderně – jsou v nich komfortní sprchy a toalety nebo bary s hudbou a bohatým nočním životem.

Pokud máte větší stan nebo karavan, je vhodné si místo v kempu zamluvit dopředu. Mezi nejznámější kempy Francie patří například Camping Des Abers v Bretani, který si svým komfortem vysloužil velkou oblibu u náročnějších turistů, kteří na atmosféru kempů nedají dopustit. Oblíbený je také Camping dela Fontaine v Saint Malo, který zase patří mezi nejlevnější, ačkoliv si zachovává slušné komfortní podmínky. Na jihu Francie jsou logicky kempy o něco dražší. Je to logické s ohledem na vysokou návštěvnost a možnost strávení dovolené u moře. Mezi ty nejnavštěvovanější patří Camping De L´Argentiere, který se nachází v Cogolin nedaleko Saint- Tropez. Dalším jižanským kempem je pak Le Riviera, který najdete v Nice v oblasti Provence. Všechny tyto kempy byly shledány vhodnými pro trávení dovolené z hlediska poměru ceny a poskytnutého komfortu.

Jelikož je ale ve Francii kempů skutečně požehnaně, nebude vám dělat problémy najít stovky dalších. Ubytování v kempech nemusí být nijak omezující, jelikož podmínky v nich se oproti minulosti výrazně zlepšily. Zapomeňte na nehygienické prostředí, nebo noční nudu. Většina kempů je totiž velmi rozlehlá a schopná tak zajistit klid pro lidi, kteří přijeli relaxovat, ale také vyžití pro ty, kdo se chtějí bavit.