Karavanem do Francie

Cestování karavanem po Francii je nejen romantické a dobrodružní ale také mnohem svobodnější než předplacené zájezdy s předem vybraným ubytováním. Díky stovkám kempů a autokempů, které jsou po Francii rovnoměrně rozmístěné, nemusíte mít totiž obavy o ubytování ani v případě, že si jej předem nerezervujete.

Navíc si můžete tímto způsobem vytvořit exkluzivní poznávací dovolenou. Spousta lidí tímto způsobem dokázala procestovat karavanem po Francii křížem krážem každé atraktivní místo a vychutnat si její rozmanitost doslova od severu k jihu. Rozhodně ale nepokoušejte štěstí v podobě přenocování mimo vyhrazené kempy. Ve Francii je totiž přísný zákaz pro volné stanování, který se vztahuje samozřejmě i na karavany.

Pokud ovšem chcete svoji dovolenou strávit raději na jednom místě a máte dokonce i vybranou lokalitu, je mnohem vhodnější si místo v kempu přeci jen rezervovat. Vyhnete se tak nutnosti přemístění do jiné oblasti, než kterou jste si vyhlédli.

Mnoho lidí dává přesto přednost raději klasickému ubytování v hotelech nebo soukromých apartmánech. Ten, kdo již cestování v karavanu po Francii vyzkoušel, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Karavany ve Francii nejsou navíc již ničím ojedinělým.