Turistické destinace

Zde najdete nejoblíbenější turistické cíle, které stojí za vidění, když se rozhodnete strávit ve Francii svojí dovolenou. Pro některé turistické destinace jsou dokonce určené i stále oblíbenější eurovíkendy, které využívají vyměřený čas naplno a ačkoliv si při nich moc neodpočinete, z dané destinace vám nic neunikne.

Hlavní město Francie – Paříž

Jestli jedete do Francie poprvé, rozhodně si nenechte ujít její hlavní město – Paříž. Nedejte se zmást tím, že se jedná jen o město. S největší nepravděpodobností vám totiž na její podrobné prozkoumání nebude stačit ani několikatýdenní dovolená. Kdo by si nevybavil při vyslovení názvu města legendární Eiffelovku, nebo uměním nabytý Louvre? Pokud k tomu navíc zvolíte i návštěvu Disneylandu v Paříži, máte vy, i celá rodina o zábavu postaráno. Tento věhlasný zábavní park totiž představuje splněný sen turistů jakéhokoliv věku.

Nice

Mezi další časté turistické oblasti patří přímořský Nice, která je vhodná snad právě pro relaxační dovolenou u moře. Také se zde ale pořádá lákavý karneval v Nice, který je programově velmi bohatý. Milovníci flory mohou navštívit také místní květinový trh Marche aux Fleurs.

Marseille

Mezi historická centra Francie patří bezesporu Marseille, která je využívaná často právě pro eurovíkendy. Jedná se zároveň o druhé největší město vůbec. Co by vám zde rozhodně nemělo uniknout, je katedrála v Notre Dame, která patří mezi nejznámější katedrály vůbec.

Provence

Marseille je zároveň velkým přístavem a hlavním městem historické turistické oblasti Provence. Prosluněná Provence je jednou z nejbohatších oblastí Francie, která vás zabaví na skutečně dlouho a abyste směli říct, že Provence znáte skutečně dobře, rozhodně k tomu nepostačí jedna návštěva.

Lurdy

Lurdy je považováno za svaté poutní město. Navštěvují jej ale i obyčejní turisté pro jeho historickou hodnotu. Podle toho ale vypadá také prostředí městečka, které je plné obchůdku s amulety a náboženskými předměty, pro štěstí, zdraví nebo dokonce lásku.

Tignes

Pro zimní sporty a další vyžití během zimních měsíců volte jednoznačně Tignes. Savojské Alpy, které tomuto městečku vévodí, jsou jedním z nejkrásnějších výjevů. Zdejší sjezdovky jsou navíc vysoce kvalitní a poskytují skutečně kvalitní zážitek ze zimních sportů. K návštěvě se zde nabízí řada horských restaurací, kde se po lyžování můžete občerstvit.

Korsika

Jedním bezesporu nejčastějším turistickým cílem je ostrov Korsika, který se nachází ve Středozemním moři na jihovýchodě od Francie. Pláže, odpočinek a relax zde bude nejspíš vaší hlavní náplní. Na druhou stranu takové pláže jako zde, byste jinde v Evropě jen těžko hledali.

Nyní jste se seznámili s nejčastějšími turistickými destinacemi Francie. Každá z nich je něčím lákavá, něčím jedinečná. Konečné rozhodnutí závisí ovšem na vašich představách. Pokud vás tedy některé ze stručných informací zaujaly, pokračujte dále ve čtení, abyste o své vybrané lokalitě zjistili co nejvíce.