Paříž

Paříž je jedna z hlavních evropských metropolích, kde po většinu času můžeme narazit na mnohem větší počet turistů, než Pařížanů. Každoročně je to pak až 42 milionů turistů z celého světa, kteří se dali zlákat netradiční evropskou atmosférou s mnoha různorodými možnostmi vyžití i poznatků.

paříž v noci s výhledem na eiffelovu věž

Za symbol Paříže lze považovat mezi hlavními památkami Eiffelovu věž, která se se svými 324 metry vyčnívá nad Paříží a poskytuje tak nezapomenutelný výhled na město. Snad nikdo, kdo Paříž navštívil, si tento zážitek nenechal ujít. Ačkoliv je Eiffelova věž jakýsi symbol Paříže, rozhodně není jediným místem, které zde za návštěvu stojí.

Po výstupu na Eifellovu věž jistě oceníte také trochu potěšení z umění, které nabízí světoznámá galerie Louvre. A co si nenechat v této galerii rozhodně ujít? Sbírky jsou staré několik staletí a najdete zde nejen egyptské, řecké a římské starožitnosti, nebo orientální keramiku. Nechybí dokonce ani obrazy a malby z 13. – 19. Století. Co se týče kulturní historie, muzeum Louvre nic nepřekoná. Z těch známějších památek pak stojí za zmínku například zámek Versailles nebo Vítězný oblouk.

Paříž ale není pouze městem kultury a památek. Najdete zde spoustu příležitostí k zábavě, nakupování a objevování módních značek. Právě k nákupům v Paříži se nejčastěji využívá eurovíkend Paříž, které se zaměřují na období značných cenových slev. A co lze v Paříži výhodně a kvalitně nakoupit? Nejčastěji se sem turisté vydávají pro oblečení, obuv, šperky, parfémy, ale i umělecká díla a netradiční potraviny. Počasí v Paříži je téměř stejné jako u nás. Přesto se ale, ať již vyrazíte v kterémkoliv ročním období, raději připravte i na zhoršení počasí.

Další možností, jak si víkend v Paříži užít v netradičním duchu, je návštěva metropole ve významné dny. Například Silvestr v Paříži poskytuje nezapomenutelný zážitek, který se svojí časovou i finanční nenáročností nabízí každému. Letenky do Paříže můžete sehnat doslova již za pár korun a díky častým slevovým akcím vyjde letenka levněji, než cesta autem. Pokud plánujete vycestovat do Paříže s celou rodinou, rozhodně byste si neměli nechat ujít Disneyland Paříž, který je nejznámějším zábavním parkem v Evropě.