Francie na kolech

Cykloturistika je jedním z hlavních záměrů cestovatelů po Francii. Důkazem této záliby jsou mimo jiné i četné turistické cyklostezky a řada cyklistických zájezdů spojených s poznávací cestou nebo koupáním v moři.

cyklista při jízdě na kole po francii

Pokud jste se rozhodli cestovat po Francii na kolech, rozhodně si nejprve zvolte vhodný terén, rozdělený dle obtížnosti. Podle toho bude také vybírat lokalitu, kam se do Francie na kole vydáte. Velmi oblíbeným místem pro cykloturistiku je oblast Provence, která se honosí celou řadou promyšlených cyklostezek různé náročnosti. Můžete se sem vydat tedy i s dětmi nebo méně aktivními spolucestovateli. Jednotlivé cyklostezky se totiž nápaditě protínají a lze tedy kombinovat trasy podle schopností turistů.

V nabídce cykloturistiky jsou různé nabídky, ale také můžete na kole objet třeba celou Francii. Ubytování je možné prakticky kdekoliv po cestě a možností pro cyklistickou aktivitu v okolí každé francouzské oblasti ještě více. Sportovní dovolená není v poslední době ničím výjimečným a ve Francii to platí dvojnásobně.