Tignes

Mezi nejkrásnější lyžařské zážitky patří bezesporu lyžování ve francouzském ráji zimních sportovců v Tignes. Toto francouzské lyžařské středisko patří mezi nejnavštěvovanější a nenechte se proto odradit polohou v nedostupné části Alp.

Najdete zde pestré lyžařské sjezdovky různých náročností s jedinečným výhledem. Takové spojení byste těžko na území naší republiky hledali. Jádro tohoto lyžařského areálu leží ve výšce 2100 m.

Jak se dostat do Tignes?

Silniční trasa z Prahy do Tignes je kolem 1100 km. Téměř celá cesta probíhá na dálnici, a proto se nemusíte bát tuto lokalitu navštívit i vlastním automobilem. Pro cestování do Tignes ale můžete využít také autobusy, vlaky nebo leteckou dopravu. Letadlem se dostanete z Prahy do Ženevy, odkud se do Tignes dostanete jedním z častých autobusových linek.

Ubytování v Tignes pro lyžování nabízí pestrou paletu výběru. Jestliže chcete v této lokalitě výrazně ušetřit, zakupte si celý cestovatelský balík, který obsahuje nejen samotné ubytování, ale i stravu a sportovní služby, které zahrnují ceny sjezdovek nebo půjčovnu lyží.

Jelikož se do oblasti lyžařského centra v Tignes jezdí převážně za zimními sporty, je příhodné se připravit na klasické zimní počasí v Tignes. Zimní dovolená v Tignes se jistě postará o vaši plnou spokojenost a ukáže vám jeden z více způsobů, jak trávit zimní dovolenou.