Nice

Chcete-li si vychutnat atmosféru oblíbené části Francie – Provence, rozhodně si nenechte ujít malebné městečko Nice ve Francii, které se nachází přímo na Azurovém pobřeží na jihu Provence.

Teplá voda Středozemního moře, historické centrum plné zajímavých památek a bohaté společenské vyžití během dne i večerů, snadno zlákají turisty ke každoročním návštěvám. Kdo by také dobrovolně odolával výhodné a jedinečné dovolené s nádechem luxusu.

Do Nice se pohodlně dostanete všemi dostupnými dopravními prostředky. Záleží tedy jen na vás, co vám lépe vyhovuje. Automobilem je nejvhodnější trasa z Prahy na Plzeň – Regensburg – Munchen – Bregenz – Vaduz – Milano – Genova – Monaco – Nice. Na území Francie počítejte s dálničními poplatky a také s mýtným. Letiště v Nice se nachází přímo na pobřeží. Letět lze přímým letem z pražského letiště do Nice za necelé dvě hodiny a letenky do Nice nejsou nijak finančně nedostupné.

pláž v nice

Ubytovat se v nice může doslova jakkoliv. Kromě klasických hotelů jsou zde i kempy, hostely, penziony i soukromé apartmány. Logicky pak jsou ty nejluxusnější ubytovací možnosti soustředěné přímo na pobřeží a tomu odpovídá i jejich cena. Levnější ubytování v Nice proto hledejte spíše v městských uličkách.

Toto francouzské město se může navíc pochlubit až 300 slunečními dny v roce a je tedy velká pravděpodobnost, že zde vaši dovolenou neohrozí deštivé či větrné počasí v Nice.