Zájezdy do Francie

Francie je země mnoha kontrastů, a proto se zde setkáte s celou řadou různorodých zájezdů do Francie. Na výběr je toho skutečně mnoho. Milovníci slunce, koupání, moře či potápění si na své přijdou při pobytových i poznávacích zájezdech, které se soustředí na jižní část Francie.

Za zdroj kulturního vyžití se považuje hlavní město Francie – Paříž. Pobytové zájezdy Francie se mohou ale spíše podobat zážitkovému maratonu a i při nejdelší možné dovolené se vám nepodaří projít Paříž podle představ celou. Další poznávací zájezdy se zase soustředí na okruhy podle jednotlivých historických událostí nebo kulturního zaměření. Rozhodně by vám ale nemělo uniknout muzeum Louvre, kde se setkáte s uměleckými skvosty pocházející nejen z Francie, ale doslova z celého světa.

Také sportovci si zde přijdou na své a některé zájezdy do Francie se proto soustředí na naplánování aktivní dovolené v určitých sportech. Nejčastěji se do Francie aktivní turisté sjíždí za zimními sporty na lyžařský zájezd Francie do nezapomenutelných částí francouzských Alp, ale také po rozlehlých cyklistických stezkách, které jsou nápadité a svojí postupnou náročností lákají jak vrcholové sportovce, tak i rodiny s dětmi.

Existuje také řada francouzských ostrovů, kde si můžete užívat subtropické klima. Kromě známé Korsiky se nacházejí francouzské ostrovy také v Karibiku, Indickém a Tichém oceánu.

Francie je ale převážně kulturní zemí, a proto zde není nouze ani o četná divadla, hudební festivaly nebo karnevaly, které jsou ve Francii mnohem častější, než se může na první pohled zdát. Čilý ruch a noční život zde proto nejsou žádnou výjimkou.

Velice lákavou možnost přinášejí i poznávací zájezdy do Francie za kulinářským uměním této země. Stravování ve Francii se rozděluje do šesti různých kuchyňských směrů, a i když se vám zřejmě nepodaří ochutnat všechny francouzské speciality, neměli byste si nechat ujít alespoň ochutnávku francouzských vín a sýrů. Ty jsou mimo jiné také největší chloubou Francie.