Marseille

přístav v marseille

Marseille je jedním z největších přístavů Středozemního moře. Alexandr Dumas nechal dokonce uvěznit hlavního hrdinu své knihy Hrabě Monte Christo v pevnosti kousek od tohoto francouzského přístavu.

Kromě toho je Marseille také nejstarším městem Francie s výraznou historickou atmosférou, kterou ovlivnili již první obyvatelé – Féničané. Kromě četných historických památek a výletů na lodích si rozhodně nenechte ujít návštěvu každodenního rybího trhu na Quai des Belges. Kromě zábavy se vám zde dostane také nezapomenutelného kulinářského zážitku.

Podobně jako do ostatních francouzských destinací, se můžete i do Marseille dostat různými dopravními prostředky. Automobilem, vlakem, autobusem i letecky. Nejrychlejší je bezesporu letecký doprava, protože letenky do Marseille jsou předmětem častých slevových akcí. Ale velmi výhodné cenové akce se týkají i vlaků, které dokonce poskytují výrazné slevy na cesty do Marseille mimo sezónu. Při cestováním automobilem nezapomínejte na nutnosti plateb dálničních známek a mýtného na území Francie.

západ slunce v marseille

Ceny ubytování v Marseille se liší podle úrovně ubytování a také podle vzdálenosti od moře. Velmi oblíbené jsou zde rekreační domy, které nabízejí komfort za rozumnou cenu. Mimo to se ale můžete ubytovat také v klasických hotelích, apartmánech, ubytovnách nebo hostelech.

Počasí v Marseille je velmi ovlivňováno celkovým evropským počasím. Nejlépe zde bývá během letních měsíců, ale i tehdy mohou noční teploty mírně poklesnout. Chladnější dny pak bývají dost výrazné a bez teplejšího oblečení se zde neobejdete.