Dovolená Francie

Dovolená ve Francii je vhodná i pro nejnáročnější turisty. Jedno je totiž jisté – nikdy se tu nudit nebudete. Francii se nemusíte vyhýbat ani v případě, že máte raději klid, relaxaci a pohodu strávenou u moře.

Oblast Provence a Azurové pobřeží přímo vyzývají k takto strávené dovolené a navíc nepřijdete ani o zábavu v podobě nočního života a městského ruchu. Pro skutečný a ničím nerušený klid s možností procházek po stezkách v přírodě je pak vhodná Korsika, která má navíc i tu výhodu, že není ještě tolik využívaná turisty a proto si zde můžete vychutnat atmosféru skutečného života místních obyvatel.

Jestliže ovšem toužíte spíše po poznání a objevování tajemství Francie, budou se vám zřejmě více zamlouvat poznávací zájezdy, které můžete využít jak pro klasickou dovolenou, tak i pro atraktivní eurovíkendy, které vám za minimum času ukáží z Francie to nejpodstatnější, aniž byste přišli o něco důležitého. Řadu těchto zájezdů si navíc můžete i sestavit podle vlastních představ.

Dovolená ve Francii je ale také především romantika. Není proto výjimkou, že se do Francie vydávají partneři jak za romantickou dovolenou, tak i na svatební cestu. Rodiny s dětmi si zde jistě nenechají ujít zábavní parky, kterým sice vévodí Disneyland, ale v žádném případě to není jediný zábavní park Francie.

Do Francie se můžete dostat mnoha způsoby. Cestovní kanceláře ve většině případů využívají autobusovou či leteckou dopravu. Letecká doprava je v tomto případě cenově celkem srovnatelná a na dovolené ve Francii letecky můžete být již za necelé dvě hodiny, což je oproti nepohodlí v autobuse často výhodnější. Za dovolenou do Francie ovšem můžete vyrazit i vlakem nebo vlastním automobilem. Získáte tak možnost svobodnějšího pohybu a také můžete tímto způsobem procestovat celou Francii bez náročného rozhodování, kde se na dobu své dovolené usídlíte. Nesmíte ovšem zapomenout na povinné platby mýtného a dálniční poplatky.

Ubytování ve Francii je různorodé podle požadované kvality a ceny. Kromě klasických hotelů stojí za zmínku i rekreační domy, penziony, soukromé apartmány, kempy a možnost ubytování v karavanech. Ať se rozhodnete využít dovolenou ve Francii jakkoliv, rozhodně nepočítejte s tím, že stihnete všechny zážitky vepsat do jedné dovolené. Právě proto se sem turisté tak často a rádi vracejí.

Dovolená ve Francii přitom zahrnuje několik různých způsobů zájezdu, které se dělí na pobytové, poznávací, lyžařské, kulturní a kulinářské. Některé akční zájezdy je možné i zkombinovat a vytvořit si tak plán jedinečné dovolené, na kterou budete po celý rok rádi vzpomínat. Pokud si nebudete s výběrem či plány vědět rady, nechejte se inspirovat některými z typů na následujících stránkách.